Listopad 2017 w naszej parafii


Hasło miesiąca:

Mieszkanie moje będzie pośród nich, a Ja będę ich Bogiem, oni zaś będą moim ludem. (Ez 37, 25)

5 listopada – 21. niedziela po Trójcy Świętej

nabożeństwo spowiednio-komunijne
w kościele godz. 10:30,
po nabożeństwie spotkanie
herbatka parafialna”
w domu parafialnym

6 listopada – poniedziałek

studium biblijne w domu parafialnym godz. 18:00

7 listopada - wtorek

godzina biblijna
w domu parafialnym godz. 11:00

12 listopada – 3. niedziela przed końcem Roku Kościelnego

nabożeństwo w kościele godz. 10:30

14 listopada - wtorek

godzina biblijna
w domu parafialnym godz. 11:00

19 listopada – Przedostatnia niedziela Roku Kościelnego

nabożeństwo w kościele godz. 10:30

21 listopada - wtorek

godzina biblijna
w domu parafialnym godz. 11:00

26 listopada – Niedziela Wieczności/Umarłych

nabożeństwo w kościele godz. 10:30

27 listopada - poniedziałek

Porozmawiajmy o wierze - Spotkanie dla zainteresowanych

Kościołem Ewangelicko-Augsburskim
godz. 18:00 w domu parafialnym

28 listopada - wtorek

godzina biblijna
w domu parafialnym godz. 11:00

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

500 lat Reformacji w Pabianicach


W 2017 roku ewangelicy na całym świecie obchodzą jubileusz Reformacji. Dokładnie 500 lat temu – 31 października 1517 roku - ks. dr Marcin Luter ogłosił swoje 95 tez w Wittenberdze. Chciał zachęcić do dyskusji nad odnową Kościoła, przywrócić rolę Słowa Bożego w chrześcijaństwie.

W Pabianicach uczciliśmy to wyjątkowe wydarzenie w niedzielny wieczór, 29. października 2017 roku. W kościele odbyło się uroczyste nabożeństwo, które wspólnie poprowadzili pabianicki proboszcz ks. bp Jan Cieślar, diakon Paweł Gumpert z Łasku, praktykant diecezjalny Arkadiusz Raszka oraz goście ekumeniczni: ks. Ryszard Zimoń i ks. Wawrzyniec Markowski, obaj z Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego, oraz ks. Dariusz Pomorski z Kościoła Zielonoświątkowego. Obecny był także dr Witold Brodziński - prezes Konsystorza Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz wierni wspomnianych kościołów. Przypomniano główne tezy Marcina Lutra. Wspólnie odśpiewano hymn Reformacji – pieśń „Warownym grodem jest nam Bóg”, autorstwa ks. Marcina Lutra. Kazanie wygłosił biskup Cieślar. Podkreślił wagę Reformacyjnych zasad – tzw. soli. Zbawienie otrzymujemy darmo, jedynie z łaski (sala gratia) przez wiarę (sola fide), jedynie przez ofiarę Jezusa Chrystusa na krzyżu i Jego Zmartwychwstanie (solus Christus). Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu jest jedynym autorytetem i źródłem poznania Boga (solo verbo, sola scriptura).

Oprawę muzyczną nabożeństwa zapewnili: nasza pastorowa Magdalena Hudzieczek-Cieślar (sopran), Agata Piotrowska-Bartoszek (obój) oraz Tomasz Bartoszek (fortepian).

Zapraszamy do lektury artykułu na temat zasad luteranizmu http://naszedziedzictwo.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?853314 oraz bliższego zapoznania się z życiem Reformatora księdza doktora Marcina Lutra: http://naszedziedzictwo.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?597500

 

Nabożeństwa na Pamiątkę 500-lat Reformacji


Serdecznie zapraszamy na uroczyste nabożeństwo na Pamiątkę 500-lat Reformacji. Odbędzie się ono w naszym kościele w Pabianicach w niedzielę 29. października o godz. 18:00. Oprawę muzyczną nabożeństwa zapewnią nasza pastorowa Magdalena Hudzieczek-Cieślar (sopran), Agata Piotrowska-Bartoszek (obój) oraz Tomasz Bartoszek (fortepian). W ramach obchodów 500-lat Reformacji wspomniane Trio wystapiło w piątek 27. października 2017 roku na Zamku Królewskim w Warszawie.

Zapraszamy także na reformacyjne nabożeństwo ekumeniczne, które odbędzie się w ewangelicko-augsburskim kościele św. Mateusza w Łodzi, 30 października, o godz. 18:00.

Natomiast na dzień 31. października zapraszamy do obejrzenia transmisji z nabożeństwa reformacyjnego, jakie zostanie odprawione w Kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicach. Transmisja rozpocznie się o godz. 10:00 na TVP 2.

Zapraszamy także na koncert reformacyjny, który odbędzie w kościele ewangelicko-augsburskim w Zgierzu, w sobotę 4 listopada, o godz. 17:00.

 

Noc z Lutrem 2017


Nasza młodzież parafialna oraz praktykant diecezjalny Arkadiusz Raszka wzięli udział w imprezie pt. „Noc z Lutrem”, która odbyła się 31. października 2017 w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. W ramach tego wydarzenia odbył się spektakl „Czy sole mogą zwietrzeć?” w reżyserii Grzegorza Olka. Z wrażeniami naszej młodej parafianki z wyjazdu do Cieszyna, mogą się Państwo zapoznać na stronie: http://www.diec.warszawska.luteranie.pl/wiecej.php?id=282

 

Sesja jubileuszowa na Zamku Królewskim w Warszawie


Z okazji jubileuszu 500 lat Reformacji na Zamku Królewskim zorganizowano uroczystą sesję jubileuszową. W sesji brał udział nasz proboszcz ks. bp Jan Cieślar oraz pastorowa Magdalena Hudzieczek-Cieślar. Obecni byli także: Prezydent Miasta Pabianic Grzegorz Mackiewicz, Starosta Powiatu Pabianickiego Krzysztof Habura, Przewodniczący Rady Powiatu Pabianickiego Florian Wlaźlak, Przewodniczący Rady Miejskiej Pabianic Andrzej Żeligowski oraz Adam Marczak z Pabianickiego Centrum Medycznego. Oprawę muzyczną sesji jubileuszowej zapewniła m.in. nasza pastorowa Magdalena Hudzieczek-Cieślar.

Szczegółową relację z sesji znajdą Państwo na stronie: http://www.luteranie.pl/nowosci/uroczysta_sesja_jubileuszowa,5123.html

 


Strona 3 z 44