Kwietniowe studium biblijne


W poniedziałkowy wieczór 9. kwietnia 2018 r. spotkaliśmy się by, jak co miesiąc, wspólnie rozważać Słowo Boże - kolejny fragment Dziejów Apostolskich, tym razem 4 rozdział. Studium biblijne poprowadził magister teologii Arkadiusz Raszka. Ukazał wiele wątków i odniesień do innych fragmentów biblijnych. Był czas na zadawanie pytań, modlitwę oraz rozważanie co znaczyć może przeczytany fragment Biblii dla naszego życia.

Już teraz zapraszamy wszystkie osoby – parafian i sympatyków naszej parafii, którzy mają chęć głębszego zgłębienia Słowa Bożego na kolejne spotkanie z Biblią, które odbędzie się w pierwszy poniedziałek maja (7. maja 2018 roku, o godz. 18:00). Pochylimy się wspólnie na 5 rozdziałem Dziejów Apostolskich.

 

Kwiecień 2018 w naszej parafii


Hasło miesiąca:

Jezus mówi: Pokój wam! Jak Ojciec mnie posłał, tak i Ja was posyłam. (J 20, 21)

1 kwietnia – Wielkanoc

Rezurekcja w kaplicy
przy cmentarzu ewangelickim (mauzoleum Kindlerów)
godz. 6:00
Główne nabożeństwo spowiednio-komunijne
w kościele godz. 10:30,
po nabożeństwie spotkanie
przy jajku wielkanocnym

8 kwietnia – niedziela Quasimodogeniti

nabożeństwo w kościele godz. 10:30

9 kwietnia – poniedziałek

studium biblijne
w domu parafialnym godz. 18:00

10 kwietnia - wtorek

godzina biblijna
w domu parafialnym godz. 11:00

15 kwietnia – niedziela Misericordias Domini

nabożeństwo w kościele godz. 10:30

17 kwietnia - wtorek

godzina biblijna
w domu parafialnym godz. 11:00

22 kwietnia – niedziela Jubilate

nabożeństwo w kościele godz. 10:30

24 kwietnia - wtorek

godzina biblijna
w domu parafialnym godz. 11:00

29 kwietnia – niedziela Cantate

nabożeństwo w kościele godz. 10:30

30 kwietnia – poniedziałek

Porozmawiajmy o wierze -
Spotkanie dla zainteresowanych
Kościołem Ewangelicko-Augsburskim
godz. 18:00 w domu parafialnym

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

Wielkanoc - wiara w Zmartwychwstanie Chrystusa


W ostatni poniedziałek marca odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu "Pozmawiajmy o wierze - spotkania dla osób zainteresowanych Kościołem Ewangelicko-Augsburskim". Spotkanie poprowadził magister teologii Arkadiusz Raszka. Przedstawił znaczenie, historyczne oraz współczesne tradycje Wielkiego Postu czyli czasu pasyjnego, Wielkiego Tygodnia oraz Wielkanocy. Zebrani mieli możliwość zadawania pytań, dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i tradycjami rodzinnymi dotyczącymi tego czasu. Prowadzący podkreślił, że jest wiele sposobów obchodzenia tego czasu, a najważniejsze jest, aby każdy znalazł swoje dojście i osobistą relację do kroczącego na Golgotę Zbawiciela.

Kolejne spotkanie z tego cyklu odbędzie się w ostatni poniedziałek kwietnia - 30. kwietnia 2018 roku o godz. 18:00 w ewangelickim domu parafialnym w Pabianicach. Wspólnie zastanawiać się będziemy nad tym czym jest Konfirmacja w Kościołach ewangelickich.

Zapraszamy do udziału w spotkaniach oraz do proponowania tematów kolejnych spotkań.

 

Nabożeństwa w okresie świątecznym - Pabianice 2018


Serdecznie zapraszamy do kościoła ewangelickiego w Pabianicach na nabożeństwo wielkopiątkowe. Odbędzie się ono w piątek 30. marca 2018 roku o godz. 17:00 i będzie połączone ze Spowiedzią i Komunią Świętą. Tych, którzy nie są w stanie dotrzeć do kościoła zapraszamy do obejrzenia transmisji nabożeństwa z Kościoła Pokoju w Świdnicy. Transmisja na TVP 2 o godz. 17:00.

W Wielkanoc zapraszamy na dwa nabożeństwa. W poranek wielkanocny, o godz. 6:00 będzie miało miejsce nabożeństwo rezurekcyjne. Tradycyjnie w naszej parafii odbywa się ono w kaplicy cmentarnej, w mauzoleum Kindlerów, przy cmentarzu ewangelickim. Natomiast nabożeństwo główne, połączone ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się w kościele o godz. 10:30. Po nabożeństwie serdecznie zapraszamy do sali parafialnej na spotkanie przy "jajku wielkanocnym".

Życzymy wszystkim głębokiego przeżycia Wielkiego Piątku, kiedy to na krzyżu Golgoty nasz Pan Jezus Chrystus umarł za grzechy każdego z nas. Na Wielkanoc natomiast życzymy prawdziwej radości ze Zmartwychwstania Pańskiego. Oby były to dla każdego Święta pełne pogody ducha oraz czasu na spotkanie z Bogiem!


Jezus żyje! Z Nim i ja!
Śmierci, gdzież twej grozy cienie?
Jezus żyje, wiec mi da
Zmartwychwstanie i zbawienie.
Do Swej chwały przyjmie mnie,
W tej nadziei wytrwać chcę.

Jezus żyje! Jemu dan
Wszystek rząd całego świata.
Jam jest sługa, On mój Pan:
Hojna czeka mnie zapłata.
Obietnice spełni swe -
W tej nadziei wytrwać chcę.
 

Nabożeństwo na rozpoczęcie obrad Synodu


W sobotę 3. marca 2018 roku będzie w naszej parafii obradował Synod Diecezji Warszawskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Synod jest najwyższą władzą w diecezji i składa się z wybieranych przez poszczególne parafie delegatów.

Uroczyste nabożeństwo spowiednio-komunijne na rozpoczęcie obrad Synodu Diecezjalnego odbędzie się w kościele ewangelickim w Pabianicach o godz. 10:00. Będzie ono otwarte dla wszystkich.

Serdecznie zapraszamy!

 


Strona 5 z 52