Drukuj

Pamiątka Reformacji


Uroczyste nabożeństwo z okazji Pamiątki Reformacji odbędzie się 31 października o godzinie 17.00

Serdecznie zapraszamy!

 
Email Drukuj PDF

Rozpoczęcie Roku Szkolnego


W niedzielę 9 września o godz. 10.30 odbędzie się w naszym kościele uroczyste nabożeństwo z okazji rozpoczęcia się roku szkolnego.

Serdecznie Zapraszamy!

Poprawiony: sobota, 08 września 2012 11:04
 
Email Drukuj PDF

Uroczyste nabożeństwo


Dnia 1 lipca 2012 o godzinie 10.30 odbędzie się w naszym kościele uroczyste nabożeństwo z okazji zakończenia roku szkolnego. Połączone będzie ono ze Spowiedzią i Komunią Świętą. Po nabożeństwie planowane jest spotkanie parafian w ogrodzie.

Serdecznie Zapraszamy!

Poprawiony: poniedziałek, 02 lipca 2012 15:33
 
Email Drukuj PDF

Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi


Parafia Ewangelicko – Augsburska św. Piotra i św. Pawła w Pabianicach otrzymała w ramach zadania pt.: „Pielęgnacja drzewostanu na terenie ogrodu parafii Ewangelicko – Augsburskiej św. Piotra i Św. Pawła w Pabianicach przy ul. Zamkowej 8 oraz cmentarza przy ul. Ewangelickiej 2/4” dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w wysokości 134 784,00 zł.

Kwota dotacji przeznaczona została na wykonanie pielęgnacji drzewostanu rosnącego w ogrodzie parafialnym i na cmentarzu. Poprzez wycięcie gałęzi suchych i chorych oraz założenie wiązań elastycznych poprawiony został stan zdrowotny drzewostanu, skorygowana statyka niektórych drzew oraz zwiększone bezpieczeństwo ludzi i mienia.

Poprawiony: poniedziałek, 02 lipca 2012 15:32
 
Email Drukuj PDF

Zjazd Chórów

Diecezji Warszawskiej


W dniu 19 maja 2012 roku odbył się w Lublinie Zjazd chórów Diecezji Warszawskiej. Tradycją stało się już, że na podobnych wydarzeniach nie może zabraknąć chóru pabianickiego. Nawet daleka droga do przebycia nie przeszkodziła chórowi w zaprezentowaniu się na Zjeździe. Odległość bardzo prędko zrekompensowana została przez piękną pogodę, sprzyjającą zwiedzaniu starówki Lublina. Turystyczny aspekt wyjazdu to jednak nie wszystko. Najważniejszą przyczyną Zjazdu było przecież wspólne śpiewanie na chwałę Boga oraz spotkanie wszystkich chórzystów całej Diecezji Warszawskiej.

W repertuarze głównego chóru parafialnego „Cantoria” pojawiły się dwie pieśni: Już Chrystus życie zakończył Jana Maklakiewicza oraz Alleluja księdza Zawitkowskiego. Ponadto swój występ miał również chór kameralny „Canto Viola”, którego członkowie wyłaniają się spośród chórzystów głównej formacji. „Canto Viola” również zaprezentowało dwie pieśni: Sabat Mater autorstwa Zoltana Kodaly oraz pieśń Piotra Czajkowskiego pt.: Młodzieńczy sad miał.

Występy obu chórów zostały ciepło przyjęte przez widownię zgromadzoną w kościele św. Trójcy w Lublinie. Wspaniała atmosfera panująca na Zjeździe, świetna organizacja, jak również piękno samego miasta z pewnością długo jeszcze pozostaną w pamięci chórzystów wszystkich parafii. Członkom „Cantorii” i „Canto Violi” dadzą zaś impuls do szlifowania formy na cotygodniowych próbach.

Zjazd Chórów Diecezji Warszawskiej

Poprawiony: poniedziałek, 02 lipca 2012 15:30
 


Strona 41 z 42