Rekolekcje Adwentowe w Zgierzu


W imieniu Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Zgierzu serdecznie zapraszamy na rekolekcje adwentowe. W ramach nich będzie miał miejsce cykl wykładów, które prowadzić będzie ks. dr hab. Marek Jerzy Uglorz, prof. Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Wykłady odbędą się w piątek 1. grudnia o godz. 18:00 oraz w sobotę 2. grudnia godz.: 10:00, 15:00 oraz 17:00 w luterańskim kościele Opatrzności Bożej w Zgierzu, przy ulicy. Spacerowej 2.

W niedzielę prelegent wygłosi również kazania, w trakcie nabożeństw w Zgierzu (godz. 10:00) oraz Ozorkowie (godz. 12:00). Szczegóły na plakacie: http://www.diec.warszawska.luteranie.pl/wiecej.php?id=291

 

Koncert Symfoniczny


Serdecznie zapraszamy na koncert symfoniczny organizowany przez Towarzystwo Muzyczne im. Karola Nicze. Koncert odbędzie się w pabianickim kościele ewangelickim w niedzielę 26 listopada 2017 roku o godz. 16:00.

Wystąpią Robert Łaguniak (skrzypce), Róża Wilczak – Płaziuk (altówka) oraz Orkiestra Kameralna Polish Camerata pod dyrygenturą Marka Głowackiego.

W programie utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Wstęp wolny!

 

Śniadanie dla kobiet


Parafia ewangelicko-augsburska św. Mateusza w Łodzi serdecznie zaprasza na śniadanie dla kobiet. Odbędzie się ono w sobotę 25. listopada 2017 roku o godz. 10:00 w kaplicy Mateusik, tuż obok kościoła. Tematem spotkania będą „Kobiety Reformacji”.

Zgłoszenia przyjmowane są do 19. listopada pod adresem mailowym: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

Magdalena Hudzieczek-Cieślar - Zasłużona dla Powiatu Pabianickiego


Nasza pastorowa Magdalena Hudzieczek-Cieślar 9. listopada 2017 roku z rąk Krzysztofa Habury, Starosty Powiatu Pabianickiego, odebrała tytuł „Zasłużony dla Powiatu Pabianickiego”. Wyróżnienie przyznano za wybitne i trwałe zasługi na rzecz rozwoju i promocji Powiatu Pabianickiego.

Szczegóły na stronie: https://epainfo.pl/zasluzona-dla-powiatu-pabianickiego/

Serdecznie gratulujemy! Naszej Pastorowej życzymy wielu dalszych sukcesów oraz Błogosławieństwa Bożego we wszelkich przedsięwzięciach!

 

Studium biblijne - listopad 2017


W pierwszy poniedziałek listopada - 2. listopada, o godz. 18:00 w domu parafialnym odbyło się kolejne spotkanie biblijne w naszej parafii. Ks. bp Jan Cieślar analizował wiersz po wierszu Dz. 1, 12 – 2, 14. Opisał także tło historyczne powstania Dziejów Apostolskich

Zapraszamy wszystkie osoby, które mają chęć głębszego zgłębienia Słowa Bożego na kolejne spotkanie, jakie odbędzie się w pierwszy poniedziałek grudnia - 4 grudnia 2017 roku o godz. 18:00. Rozważać będziemy kolejne wersety 2 rozdziału Dziejów Apostolskich.

.

 


Strona 2 z 44